GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

Strona główna » Usługi » 3D / RTG

3D / RTG

W naszym Centrum Implantologii dysponujemy pełną diagnostyką radiologiczną W TYM MAMY MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA TOMOGRAFII 3D, dzięki temu jesteśmy w stanie w każdym momencie kontrolować wykonywane zabiegi. Dla Państwa jest to kwestia bezpieczeństwa oraz oszczędności czasu. Serdecznie zapraszamy.

Tomografia 3D

Najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf pełen innowacji:

  • Najłatwiejszy do pozycjonowania pantomograf i tomograf na świecie
  • Najwyższa rozdzielczość 3D na świecie 75 μm
  • Zawsze Idealne badania 3D w rozmiarze 8×9 cm w optymlnej rozdzielczości 150 μm

Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. 

Urządzenie umożliwia lekarzowi pełną i bardzo dokładną diagnostykę w podstawowych jak i w zaawansowanych przypadkach. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom 3D, można zaplanować zabieg, a następnie przeprowadzić go w przewidywalny sposób. Lekarz stomatolog może zobaczyć wszystkie struktury anatomiczne pod dowolnym kątem, bez zniekształceń oraz nakładania się na siebie obrazów. Eliminuje to możliwość błędnej interpretacji i daje pełne zaufanie. Badania charakteryzują się niskim promieniowaniem i wysoką rozdzielczością Wykorzystana w aparacie technologia tomografii stożkowej 3D CBCT wyzwala wielokrotnie niższą dawkę promieniowania niż standardowy aparat tomografii komputerowej. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta i jakość badań diagnostycznych.

Dowiedz się więcej

Metody leczenia.

(zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny)

popularnie nazywany “panoramą“, gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. 

Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz często ortodontycznego. 

Aparat rentgenowski będący na wyposażeniu naszej pracowni (Planmeca) spełnia wszystkie najostrzejsze normy polskie i europejskie w zakresie redukcji dawki promieniowania. Jest on wyposażony w specjalny program redukujący dawkę promieniowania dla dzieci. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na płycie lub wysyłane na maila w ciągu około 10min. 

(radiowizjografia, zdjęcia rtg punktowe zębów tzw. rentgen punktowy)

czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania, co umożliwia wykonywanie bez ryzyka wielu zdjęć wszystkim Pacjentom łącznie z dziećmi i kobietami ciężarnymi. Nasz aparat rentgenowski odpowiada restrykcyjnym standardom Unii Europejskiej dotyczącym zminimalizowania dawki promieniowania  posiada tzw. przetwornik wysokoczęstotliwościowy fińskiej firmy Planmeca (międzynarodowe atesty ISO9001 i CE oraz pozytywna opinia PZH nr HR/R/10/2003).

(zdjęcia rtg cefalometryczne zębów tzw. rentgen cefalometryczny, cefalo)

aparat pracujący w naszej pracowni (Planmeca) jest wyposażony w specjalną przystawkę do wykonywania zdjęć cefalometycznych, niezbędnych do efektywnego leczenia ortodontycznego oraz w specjalny program obniżający dawkę promieniowania podczas zdjęć u dzieci. 

Zdjęcie rtg cefalometryczne zębów (cefalo) umożliwia bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na płycie lub wysyłane na maila w ciągu około 10 min. 

Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. 

Zobacz także:

Chirurgia

To dziedzina stomatologii zajmująca się m. in. ekstrakcją zębów (czyli ich usuwaniem). Częste schorzenia występujące u pacjentów to zębopochodne stany zapalne.

Więcej

Profilaktyka

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Mało inwazyjne zabiegi.

Więcej

Medycyna estetyczna

Poprawić naturę, zatrzymać czas – mało inwazyjne zabiegi z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

Więcej

Sprawdź jak do nas dotrzeć