GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

Strona główna » Usługi » Protetyka

Protetyka

Nowoczesna Protetyka Zabrze-To szeroka dziedzina stomatologii zajmująca się  odbudową częściowych lub całkowitych braków uzębienia. Jej zadaniem jest przywrócenie nie tylko estetycznego wyglądu, ale także utraconych przez pacjenta funkcji takich jak prawidłowa wymowa, żucie oraz właściwa praca stawów skroniowo –żuchwowych. 

Metamorfozy

Przesuń strzałki i poznaj szczegóły odnowy.

DSD - Nowoczesne projektowanie uśmiechu

Cyfrowe opracowanie prac

Po wykonaniu wycisku w Gabinecie pracownia z którą współpracujemy wykonuje cyfrowe skany prac, a następnie opracowane komputerowo modele wirtualnych uzupełnień. Dzięki nowoczesnym metodom Cyfrowego opracowania wycisku uzyskujemy idealne odwzorowanie warunków jakie ma Pacjent w jamie ustnej. Następnie każda odbudowa z tlenku cyrkony albo metalu wykonywana jest w nowoczesnej frezarce na bazie cyfrowych skanów z komputera. GWARANTUJE to idealne odwzorowanie i wykonanie pracy.

 • zdjęcia przed wykonaniem pracy dzięki czemu można idealnie dobrać kształt i wygląd pracy tak aby efekt był jak najbardziej zbliżony do ideału 
 • idealnie dobrana kolorystyka
 • Pacjent zawsze ma możliwość oceny efektów wykonanej pracy 

Nowoczesne rozwiązania protetyczne

w sytuacji gdy pacjent nie decyduje się na implanty.

są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym. Aby wykonać koronę protetyczną, trzeba ząb oszlifować czyli zmniejszyć go we wszystkich trzech wymiarach. 

Korony pełnoceramiczne -stanowią aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie w protetyce stomatologicznej. Innowacyjność koron pełnoceramicznych wynika z dwóch głównych elementów: zastosowania wspomagania komputerowego przy ich projektowaniu i wykonywaniu (CAD/CAM) oraz stosowanego materiału, którym jest tlenek cyrkonu. Z połączenia tych dwóch czynników wynika szereg zalet koron pełnoceramicznych : estetyka, precyzja, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo.  

Most protetyczny-to połączenie koron,aby uzupełnić brak jednego zęba należy oszlifować dwa zęby sąsiadujące z brakującym zębem. 

są to elementy precyzyjne umożliwiające bardzo komfortowa stabilizacje protezy bez widocznych klamer. Jest to konstrukcja całkowicie umieszczona w uzupełnieniu protetycznym dzięki czemu jest bardzo komfortowa i kosmetyczna.  

to elementy precyzyjne stabilizujące protezy zębowe w sytuacji dużych braków zębów. Jako element mocujący wykorzystuje się zęby pacjenta, które się szlifuje a następnie zaopatruje czapeczkami, miejsce na czapeczki jest ukryte w protezie. To rozwiązanie nie wymaga klamer jest estetyczne i zwiększa komfort użytkowania protez.

Leczenie protetyczne protezami akrylowymi – całkowitymi i częściowymi stosuje się jako jedną z metod uzupełniania braków zębowych. Jak wygląda przebieg leczenia? – oto uproszczony schemat:  

Pierwsza wizyta: po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia protetycznego lekarz pobiera masą wyciskową 2 wyciski – górny i dolny  

Druga wizyta: lekarz stomatolog ustala wysokość zwarcia u pacjenta oraz pobiera ponowne wyciski na łyżkach indywidualnych wykonanych przez technika stomatologicznego 

Trzecia wizyta: na tej wizycie gotowe są już próbne protezy z zębami zamocowanymi na wosku, po ocenie w ustach i zaakceptowaniu wyglądu protezy przez pacjenta protezy odsyłane są do laboratorium w celu wykonania gotowych protez 

Czwarta wizyta: protezy akrylowe są już gotowe do oddania, lekarz stomatolog dokonuje ewentualnych korekt i ocenia prawidłowość zgryzu i ułożenia w jamie ustnej, gotowe dopasowane protezy są oddane  

 

Zalety protez szkieletowych:

 • (zazwyczaj) nie osiadają dzięki przenoszeniu siłżucia na pozostałe zęby 
 • cienkie a tym samym wygodne
 • dobrze trzymają się na zębach 
 • zajmują stosunkowo niewielką powierzchnię 
 • trwałość(m.in. większa aniżeli w przypadku protez akrylowych) 
 • nie wymagają szlifowania zębów 

Wady protez szkieletowych:

 • dosyć wysoka cena 
 • pomimo, iż są wygodne, to jednak pacjent odczuwa większy komfort w przypadku noszenia mostu 
 • estetyka (częsta widoczność obecnych klamer) 

Funkcje protezy szkieletowej: 

 • przywrócenie funkcji żucia i poprawnej wymowy 
 • profilaktyka układu stomatognatycznego przed zniszczeniem
 • możliwość szynowania znajdujących się w jamie ustnej zębów  
 • korzystne rozłożenie sił zgryzowych na podłożu 

Do zalet można zaliczyć również: 

 • łatwiejsze oczyszczanie poprzez przepływ śliny pod protezą 
 • wyższy komfort użytkowania  
 • większą trwałość protez  
 • przyśpieszenie procesu adaptacji. 

Metamorfozy

Przesuń strzałki i poznaj szczegóły odnowy.

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe

Dzięki nowoczesnym metodom Cyfrowego opracowania wycisku uzyskujemy idealne odwzorowanie warunków jakie ma Pacjent w jamie ustnej.

Zobacz także:

Stomatologia estetyczna

Ładny uśmiech dla wielu z Państwa stanowi podstawę zadowolenia ze Swojego wyglądu.

Więcej

Endodoncja mikroskopowa

Nasz gabinet oferuje Państwu dokładną diagnostykę zmian próchnicowych, również z wykorzystaniem RTG.

Więcej

Stomatologia dziecięca

Dzieci to wyjątkowo wrażliwi i wymagający pacjenci. Niezmiernie ważne jest, by już od najmłodszych lat objęte był opieką stomatologiczną.

Więcej

Sprawdź jak do nas dotrzeć