GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

Strona główna » Usługi » Stomatologia Estetyczna

Stomatologia
Estetyczna

Ładny uśmiech dla wielu z Państwa stanowi podstawę zadowolenia ze Swojego wyglądu, jest postrzegany jako gwarant powodzenia na płaszczyźnie prywatnej, a także zawodowej.

Z tego właśnie względu staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i proponujemy różne metody poprawy wyglądu zębów:

  • Korony ceramiczne
  • Licówki ceramiczne
  • Wkłady koronowe inlay, onlay, overlay
  • Wybielanie zębów
  • Estetyczna odbudowa kompozytowa
  • Estetyczna rekonstrukcja

 

Korony ceramiczne

stanowią aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie w protetyce stomatologicznej. Innowacyjność koron pełnoceramicznych wynika z dwóch głównych elementów: zastosowania wspomagania komputerowego przy ich projektowaniu i wykonywaniu (CAD/CAM) oraz stosowanego materiału, którym jest tlenek cyrkonu. Z połączenia tych dwóch czynników wynika szereg zalet koron pełnoceramicznych : estetyka, precyzja, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. 

Korony ceramiczne stanowią aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie w protetyce stomatologicznej.

Licówki ceramiczne

licówka to nic innego jak cienki płatek naklejany na widoczną część zęba. Wykonany jest najczęściej z porcelany. Służy do ukrycia estetycznych defektów zębów. Licówki zakłada się po odpowiednim przygotowaniu zęba (szlifowaniu szkliwa) w przypadku zębów o wątpliwych walorach wizualnych, np. przy trudnych do usunięcia przebarwieniach, nieprawidłowym kształcie itd. oraz przy zębach w niewielkim stopniu uszkodzonych mechanicznie. 

Czy licówki to alternatywa dla koron? 

Zdecydowanie nie. Licówki są w stanie zamaskować i uzupełnić jedynie niewielkie uszkodzenia zębów. W przypadku większych braków konieczne jest stosowanie innych rozwiązań, m.in. koron protetycznych.  

Wkłady koronowe
inlay, onlay, overlay

są to kosmetyczne wypełnienia korony zęba, które wykonuje się z porcelany lub kompozytu. W naszych Gabinetach wykonujemy je z kompozytu wzmocnionego ceramiką i porcelany tłoczonej. Stanowią alternatywę w stosunku do wypełnień tradycyjnych, są bardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie i estetyczne. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych przez lekarza wycisków. Znajdują zastosowanie w odbudowie przede wszystkim dużych ubytków w zębach ,,żywych” i po leczeniu kanałowym. Lepiej odtwarzają punkty okluzyjne- guzki, bruzdy (zagłębienia anatomiczne). Są znacznie trwalsze i bezpieczniejsze dla zęba od zwykłych wypełnień i jest możliwość prawidłowego i bardzo precyzyjnego odtworzenia punktów stycznych, co gwarantuje pacjentom prawidłową fizjologię brodawki dziąsłowej. Wysoka jakość wykonania laboratoryjnego i prawidłowe metody postępowania podczas osadzania odbudowy w obrębie jednego zęba za pomocą systemów adhezyjnych dają gwarancję szczelności brzeżnej, a co za tym idzie trwałości w użytkowaniu zdecydowanie większej niż odbudowy metodą bezpośrednią- plomby.

Wybielanie zębów

polega na zmianie ich rzeczywistej barwy i stopnia odbijania światła. Metody i preparaty dopuszczone do użytku są w pełni bezpieczne. Nie niszczą struktury szkliwa, czy zębiny. Udowodniono, że 6-cio godzinny kontakt zęba z preparatem wybielającym jest porównywalny z 3 minutowym kontaktem zęba z napojem typu cola.  

 Poza chęcią poprawy naturalnego koloru zębów istnieją rzeczywiste powody, dla których zabieg wybielania może mieć wpływ na sukces lub niepowodzenie w życiu osobistym lub zawodowym. Zmiana koloru może zwiększyć pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Odmłodzenie własnego wyglądu uzyskane po zabiegu wybielania jest często powodem wybielania przed szczególnymi okazjami, jak ślub czy rozmowa kwalifikacyjna. 

Jaki odcień bieli będą miały moje zęby? 

Efekty końcowe są uzależnione od posiadanego naturalnego koloru zębów oraz wybranej metody wybielania. Wybielając zęby należy dążyć do osiągnięcia optymalnej dla siebie bieli przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Chociaż wybielanie zębów może w niektórych przypadkach zmienić kolor zębów o 9 lub więcej odcieni, większość osób wybielających zęby obserwuje zmianę o 2-7 odcieni. Należy pamiętać, że nawet zmiana o 2 lub 3 odcienie może być źródłem zauważalnej różnicy w uśmiechu.

Jak trwałe jest wybielanie? 

Osoby niepalące, które nie mają zwyczaju częstego picia kawy lub herbaty, nawet przez 5 lat po zabiegu wybielania nie widzą żadnych lub tylko niewielkie zmiany w kolorze swoich zębów. Trwałość wybielania jest uzależnione od przyzwyczajeń oraz rodzaju spożywanych potraw. Jeżeli dieta zawiera kawę, herbatę, colę, czerwone wino i inne napoje powodujące przebarwienia, wówczas należy w regularnych odstępach czasu (od 6 miesięcy do 2 lat) przeprowadzać zabiegi retuszujące.  

Jak zachować białe zęby? 

Przede wszystkim należy wyeliminować z diety produkty powodujące przebarwienia, unikać palenia papierosów oraz bezwzględnie Przestrzegać prawidłowej higieny jamy ustnej. W celu usunięcia przebarwień powierzchownych można stosować wybielającą pastę do zębów, należy pamiętać jednak o właściwej technice szczotkowania.

Estetyczna odbudowa kompozytowa

Korekta kształtu i koloru zębów przy pomocy wysoce estetycznych materiałów kompozytowych (przeprowadzana w myśl zasady minimum preparacji maksimum efektu ) 

Estetyczna rekonstrukcje

Wymiana nieestetycznych, starych wypełnień na nowoczesne w kolorze uzębienia.

Przykładowe rekonstrukcje protetyczne na implantach

Przesuń strzałki i poznaj szczegóły odnowy.

Korony Ceramiczne

Licówki Ceramiczne

Wybielanie Zębów

Bonding

Zobacz także:

Endodoncja mikroskopowa

Nasz gabinet oferuje Państwu dokładną diagnostykę zmian próchnicowych, również z wykorzystaniem RTG.

Więcej

Stomatologia dziecięca

Dzieci to wyjątkowo wrażliwi i wymagający pacjenci. Niezmiernie ważne jest, by już od najmłodszych lat objęte był opieką stomatologiczną.

Więcej

Gaz rozweselający

Gaz rozweselający jest bardzo bezpieczny i nieszkodliwy, szczególnie przydatny dla osób odczuwających silny lęk przed wizytą u dentysty.

Więcej

Sprawdź jak do nas dotrzeć